Лісотехнічний мульчер.

Типи мульчерів та їх призначення.

Лісотехнічний мульчер  (мульчувач)– доволі широке поняття , яке включає в себе кілька типів схожих машин, та різних за призначенням і конструктивом. Розглянемо на прикладі світових лідерів у виробництві такої спецтехніки  SEPPI M (Італія).

Перший  тип  - це саме лісотехнічний мульчер. Його призначення – зрізання дерев, кущів та іншої рослинності із одночасним подрібненням та  розкиданням щепи по території. Використовується переважно у лісовому господарстві для створення протипожежних смуг, подрібнення порубних залишків після лісозаготівліта вирубки коридорів . Розчищення територій під  лініями електропередач, нафто-газо проводами тощо. У сільському господарстві для догляду за межами полів та контролю за розростанням  лісосмуг. Конструкція такого мульчера – це, як правило, масивний ротор на якому рухомо або жорстко  закріпленні робочі органи. Рухомо кріпляться молотки і в залежності від типу ротору, можуть або не можуть обертатись на 360°навколо осі кріпленняЖорстко кріпляться різці, часто із твердосплавними напайками. Оберти ротора досягають 2500 об/хв.  Ширина захвату від1 м до 2,5м. Як опція пропонується рамка-штовхач для повалення дерев та кущів. Такі мульчери – плутають із лісовими фрезами. (Детальний огляд типів роторів, робочих органів та їх призначення і можливості, читайте в наступних наших публікаціях).

Приклад: 

 minif  midiforst fresa 1 700                                                                                                                                             

                                   Seppi Miniforst                                                                              Seppi Midiforst

Seppi miniforst 2  Midiforst 2

                                                                                        Seppi Maxiforst                                                                 

Другий тип – лісова фреза, або ще називають – подрібнювач пнів. Даний тип призначений виключно для подрібненнята видалення пнів та коріння в грунті на глибину 25-50 см.  Це зовні схожі машини на мульчери, та мають ряд конструктивних відмінностей:

  1. Ротор має збільшений діаметр
  2. Різці кріпляться виключно жорстко, винесені на 15-20 см від ротору
  3. і обов`язково зтвердосплавними напайками.
  4. Швидкість обертання ротора складає 250-500 об/хв.

Ширина робочого захвату таких машин складає 45-80 см. Використовується у випадку коли надземна частиназрізана, а пні розташовані рядами. Тобто при розкорчовуванні старих садів, підготовки ділянки після вирубування лісових масивів, знищення поодиноких пнів.

Приклад: 

Seppi FC  Star FC1

 Seppi FC2  Star fc2                                                 

                                        Seppi FC                                                                                               Seppi Star FC

Третій тип – ротоватор.  Найпотужніший вид серед мульчерів. Ротоватори поєднують у собі два перших типи. Мають ширину захвату від 1.5м до 3.5м. Здатні як зрізати та подрібнювати  рослинність на поверхні (діаметром 25-50 см) так і перебивати пні і коріння із заглибленням 25-50 см.Деякі моделі поєднують у собі ще каменеподрібнювач. На роторі різці  закріплені виключно жорстко. Оберти складають 500-1000 об/хв.Редуктор та механізм передачі крутного моменту на ротор зконструйовані таким чином, що ротоватор працює як на 540 об/хв. ВВП трактора так іна 1000 540 об/хв. Тобто ротоватор – це універсальний лісотехнічний мульчер, який можна використовувати у сільському господарстві для рекультивації занедбанихполів, розчищення територій від самосіяних лісових масивів із одночасною підготовкою грунту для сіяння будь яких культур. Стабілізації грунту і доріг,фрезерування дорожнього покриття.Та в усіх вищевказаних сферах. 

Приклад:

multiforst 6 700  multiforst 5 700

                                                                                               Seppi Multiforst

starsoil 2 700  starsoil 11 700

                                                                                                 Seppi StarSoil

starsoil 2 700  18 1

                                                                                                 Seppi MaxiSoil